EC FERTILIZER
ÇİNKO SÜLFAT BAZLI GÜBRE ÇÖZELTİSİ

Garanti Edilen İçerik (W/W)
Suda çözünür Çinko (Zn) % 10
Fiziksel Bilgiler
pH 4-5
EC 0,925 mS/cm (1gr/lt)

ÖZELLİKLER

ZINC FAST formülü, çinkonun biyokimyasal fonksiyonlarını, özellikle fotosentezi pekiştirebilen yüksek konsantrasyonlu ve kimyasal olarak saf bir ürün elde etmeyi mümkün kılar. Özel birleştirici ajanların ve yapıştırıcıların varlığı yaprak yüzeyinin tümünün kaplanmasını sağlayarak stomaların ve üst derinin emme kabiliyetini arttırır, elementlerin doku içerisinde hızlı “taşınmasını” sağlar.
Bu formülün doğal moleküler yapısı, geleneksel şelatların da nüfuz etmesini engelleyen, hücrelerin dış yüzeyi tarafından oluşturulan bariyerlerin ötesine geçebilmektedir.
ZINC FAST, çinko eksikliklerinin giderilmesinin dışında oksin üretimini teşvik eder ve böylece hücrelerin büyümesine ve tohumların olgunlaşmasına yardımcı olur.
ZINC FAST özel yapısı sayesinde çinko eksikliği nedeniyle oluşan düzensizliklere yardımcı olur:

  • Zayıf meyve mahsulü ve renklilik
  • İleri derecede meyve dökülmesi
  • Zayıf kök gelişimi
  • Damarlarda sararma ve gelişmede yavaşlama
  • Mısırda beyazımsı sürgünler
  • Narenciye yapraklarında beyaz damarlar

UYARILAR

Kapalı alanlarda (seralar, tüneller vs) yapraktan uygulama dozu 50 ml/ha'yı geçmemelidir. Uygulamalar günün serin saatlerinde yapılmalıdır.

UYUMLULUK

ZINC FAST; 2,4 D, 2,4 DB, 2,4 DP, MCPA, MCPB, MECOPROP, DICAMBA etkili maddeli ürünler dışında genel olarak CIFO formüllerinin kullanım dozunda karıştırılabilir. Ön karışabilirlik testlerinin yapılmasını tavsiye ederiz.

AMBALAJ

1 LT - 20 LT

1 LT = 1,33 KG