Bitki Hastalık Zararlı Yabancı Ot Latince İsmi Dozu Dönemi
NARENCİYE, BAĞ, FINDIK ve ZEYTİN sakal otu Aegtlops cylindrica 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
tilki kuyruğu Alopecurus myosuroides 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
kırmızı köklü tilki kuyruğu Amaranthus retloflexus 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
fare kulağı Anagallis arvensis 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
rüzgar otu Apera spicaventi 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
yabani yulaf Avena fatua 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
koyungözü papatyası Bellis perennis 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
sarı ot Boreava orientalis 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
püsküllü çayır Bromus tectorum 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
taşkesen otu Buglossoides arvensis 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
yabani kimyon Bunium paucifolium 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
çoban çantası Capsella bursa-pastoris 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
saka dikeni Carduus pycnocephalus 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
gökbaş Centaurea depressa 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
sirken Chenopodium albüm 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
pire otu Conyza canadensis 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
pis kokulu hindiba Crepis foetida 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
taçlı köpek kuyruğu Cynosorus cristatus 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
uzun süpürge otu Descurainia sophia 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
dancan Echinochloa crus-galli 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
dönbaba Erodium cicutarium 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
güneş sütleğeni Euporbia helioscopia 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
yapışkan ot Galium aparina 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
yumuşak ıtır Geranium mole 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
meyan kökü Glycyrrhiza glabra 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
yumuşak holkus Holcus lanatus 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
duvar arpası Hordeum murinum 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
dikenli yabani marul Lactuca serriola 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
ballıbaba Lamium amplexicaule 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
tavşan salatası Lapsana communis 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
ince delice Lolium rigidum 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
ebegümeci Malva neglecta 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
hakiki papatya Matricaria chamomilla 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
kara yonca Medicago lopulina 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem
taş yoncası Melilotus indica 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
ebegümeci Malva parviflora 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi.
sarmaşık karga otu Lysimachia nummularia 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi.
tarhana otu Echinophora tenuifolia 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi
topalak Cyperus rotundus 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi
köpek dişi ayrığı Cynadon dactylon 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi.
sütlü sarmaşık Cynanchum acutum 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi.
tarla sarmaşığı Convolvulus arvensis 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi
böğürtlen Rubus canescens 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi.
eğrelti otu Pteridium aquilinum 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi.
ısırgan otu Urtica dioica 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi
NARENCİYE, BAĞ, FINDIK ve ZEYTİN su nanesi Mentha pulegium 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
mısır hardalı Ochthodium aegytiacum 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
gelincik Papaver rhoeas 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
tavşan bıyığı Poa annua 200 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların tam olarak çıkış yapıp en az 4-5 yapraklı olduğu dönem.
kekre Acroptilon repens 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi.
adi ayrık Agropyron repens 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi
deve dikeni Alhagi pseudoalhagi 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi
loğusa otu Aristolochia pontica 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi.
köygöçüren Cirsium arvense 400 g/da Yabancı otların aktif büyüme döneminde. Çok yıllık geniş yapraklı otlara Çiçeklenme dönemi.

* Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılacak bağ alanlarında kullanılamaz.

KULLANMA ŞEKLİ:

KNOCKDOWN MAX, seçici olmayan ve çıkış sonrası uygulanan total bir herbisittir. Bu nedenle uygulama esnasında kültür bitkilerine temas etmemesine azami özen gösterilmelidir. Rüzgarlı havalarda ilaçlama yapılmamalıdır. Tavsiye edilen ilaç miktarı, ayrı bir kapta bir miktar su içerisinde karıştırılarak eritilir. Sonra yarıya kadar su doldurulmuş ilaçlama aletine ilave edilir ve depo doluncaya kadar su ilave edilir.

Hazırlanan ilaçlı mahlûl, yabancı otların üzerine püskürtülür. En iyi sonuç, yabancı otların aktif olarak büyüdükleri dönemde ilaçlama yapılarak elde edilir. Çok yıllık geniş yapraklı yabancı otlar hemen çiçeklenme öncesi ve çiçeklenme döneminde daha hassas olduklarından bu dönemde uygulama yapmak daha başarılı sonuç verir. Çok yıllık dar yapraklı yabancı otların kontrolünde ise, tam olarak çıkış yaptıkları, aktif olarak büyüdükleri ve en az 4–5 yapraklı olduğu dönemlerinde uygulama yapılması ile daha başarılı sonuç alınabilir.

KNOCKDOWN MAX, sistemik etkili bir ilaçtır. Bu nedenle ilacın yabancı otlar tarafından alınabilmesi için uygulama sonrası yabancı ota bağlı olarak 3-7 gün yabancı otları zedeleyecek şekilde toprak işlemesi yapılmamalıdır.

Dekara kullanılacak ideal su miktarı 10-20 litredir. Uygulamalarda yelpaze huzmeli memeler kullanılarak ve ilaçlama aletini düşük basınçla çalıştırarak bu maksada ulaşılır

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

Hedef yabancı otların kontrolünde KNOCKDOWN MAX yeterlidir. Bunun yanında karışım hazırlanmak istenirse, önce yetkililerden bilgi alınmalı ve bir ön karışım denemesi yapılmalıdır.