EC FERTILIZER
Demirli Gübre Çözeltisi (Demir Sülfat İçerikli)

Garanti Edilen İçerik (W/W)
Suda çözünür Demir (Fe) %5
Fiziksel Bilgiler
pH 0-2
EC 0,600 mS/cm (1gr/lt)

ÖZELLİKLER

FERCOMPLEX 5, özellikle klorofil fotosentezi süreçlerini geliştirmek, nitratları azaltmak ve çevre koşullarının ve / veya haşerelerin neden olduğu oksidatif strese karşı direnci iyileştirmek için geliştirilmiş bir besleme ürünüdür. Formülasyon kompleks ve iletken bitkisel kökenli organik bileşenler aracılığıyla ve demirin sinerjistik etkisinden yararlanarak besinlerin iç dokulara hızlı ulaşımını sağlar.

Tarımsal açıdan bakıldığında FERCOMPLEX 5 kullanımı ilk vejetatif aşamalarda yapıldığında;

  • Fotosentez ve solunum süreçleri boyunca bitkilerde yaprağın yeşil renge geri dönmesi ve özellikle çevre ve / veya fizyolojik strese maruz kalan bitkilerin metabolik işlevlerini sürdürmesini için redoks sistemlerini etkinleştirir.
  • Baklagillerde (bezelye, bakla, soya fasulyesi, yonca, vb) azot fiksasyonunu teşvik eden enzimatik kompleksleri etkinleştirir.
  • Yapraklı sebzeler, taze meyve ve sebzeler ve yem ürünlerinde protein sentezi sürecine ve nitrat azalmasına yardımcı olur.
  • Oksidatif strese karşı bitkinin dayanıklılığını sağlayan ve hücre zarlarının serbest radikallerden korunmasında görevli olan metabolitlerin (fenolik bileşikler) üretimini teşvik eder.

UYARILAR

Yaprak uygulamaları %1(1lt/100lt su) konsantrasyonunu geçmemelidir. Kapalı alanlardaki (seralarda, tünellerde, v.s.) yaprak uygulamalarında %0,6-0,7 oranı geçmemelidir. Yapraktan uygulamalar günün en serin saatlerinde yapılmalıdır.
Çiçek dönemi boyunca kesinlikle uygulama yapmayınız.

UYUMLULUK

FerComplex 5, mineral yağlar, yağ bazlı insektisitler, fosetil-Al, dodine ve triforine etkili maddeli ilaçlar hariç, normal dozajlarda bütün CIFO ürünleri, bakır bazlı pestisitler ve genel böcek ilaçlarıyla karıştırılabilir. Kalsiyum içerikli ürünler ile karıştırılması durumunda her zaman ön karışabilirlik testleri yapılmasını tavsiye ederiz.