Kategori : BİTKİ KORUMA

Tür : AKARİSİT

Kanemite SC kırmızı örümcek ilaçlarına dayanıklılık kazanmış türleri de kontrol eden yeni bir aktiftir. Akarların tüm dönemlerine uzun süre etkili bir akarisittir.

Etkin madde: Litrede 156g Acequinocyl içerir.

20B gurubunda

SC: (Süspansiyon konsantre)

Avantajları:

  • Hedef zararlıların tüm dönemlerine etki eder.
  • Ani etkisi ile hızlı şekilde ölüme neden olur.
  • Bitki üzerinde uzun süre kalıcılığı vardır.
  • Farklı etki mekanizması sayesinde mevcut ilaçlara bağışıklık kazanmış kırmızıörümcek türlerini kontrol eder.

Pratik İpuçları:

  • İlaçlı bitkiler iyice kuruduktan sonra yağacak yağışlardan etkilenmez.
  • Direkt güneş ışığına maruz bırakmayınız ve 40 C° üzerindeki yerlerde depolamayınız.
  • Fosetil-al ve diğer alkali karakterli ilaçlarla karıştırmayınız.
  • Bitkiler, iyice kaplama yapacak şekilde ilaçlanmalıdır.

Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle direnç gelişimini geciktirmek için bitki koruma ürününün aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulanmanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

Kullanım Şekli

Hıyar, patlıcan ve domateste kırmızıörümcek: Rastgele seçilen bitkilerde bitkinin alt ve orta yapraklarından dekar başına hıyarda ve patlıcanda 10, domateste 20 yaprakta sayım yapılır. Yaprak başına hıyarda ve patlıcanda en az 5, domateste en az 3 canlı birey bulunduğunda ilaçlama yapılır.


Elmada kırmızıörümcek: Mayıs ayından itibaren 100 yaprakta yapılan sayımlarda 8-10 adet canlı birey/yaprak olduğunda ilaçlama yapılır.


Kirazda kırmızıörümcek: Hasattan sonra 100 yaprakta yapılan sayımlarda 8-10 adet canlı birey/yaprak olduğunda ilaçlama yapılır.


Bağda kırmızıörümcek: İkinoktalı kırmızıörümceğin yayılış gösterdiği bağ alanları gözlem altında tutulur, yaprakta yapılan sayımlarda 8-10 adet canlı birey/yaprak olduğunda ilaçlama yapılır.


Turunçgilde kırmızıörümcek: Şubat sonu mart ayı başında, büyüteç ile yaprakların alt ve üst yüzeyinde hareketli bireyler sayılır. 4-9 canlı birey/10 yaprak olduğunda ilaçlama yapılır.

Karanfilde kırmızıörümcek : Süs bitkisi ekim alanları sık sık kontrol edilerek özellikle yaprakların altında kırmızıörümcek aranır. Lokal bulaşma tespit edildiğinde ilaçlı mücadele sadece buralarda, sera veya açık alanlarda genelde yaygın bir bulaşmaya rastlandığında tamamı ilaçlanır.