Bitki Hastalık Zararlı Yabancı Ot Latince İsmi Dozu İlaçlama ve Hasat Arası Süre
Hububat Süne Eurygaster spp 150 ml / da 1,3 ve 4,5. dönem nimf ve yeni nesil ergin döneminde preparat olarak ULV uygulaması 7 gün
Hububat hortumlu böceği Pachytychius hordei 135 ml / da Ergin döneminde preparat olarak ULV uygulaması 7 gün
Zeytin Zeytin Sineği Bactrocera olea 200 ml preparat+800 ml larva protein hidrolizat %85/ Ha. ULV Bait-Spray uygulaması 14 gün

İLACIN KULLANMA ŞEKLİ: Temas ve mide zehiri olarak etkili olduğundan, bitkilerin yüzeyine kaplama pulverizasyon yapılmalıdır. Ultra Low Volume, ilaçlamaya uygun her türlü hava ve yer aletleriyle kolaylıkla uygulanabilir. Doğrudan kullanıma uygun olarak imal edilmiştir, suyla karıştırılmaz.

Tarla bitkilerinde havadan yapılacak ilaçlamalarda kullanılacak olan ULV tertibatlı uçakların preparat olarak dekara 150 ml mahlul atacak şekilde kalibrasyon ayarı yapılmalıdır. Zeytin Sineği ULV Bait-Sprey uygulamasında tekniğine göre hazırlanmış ve hektara 1 litre mahlul atacak şekilde kalibrasyon ayarı yapılmış uçaklar kullanılır. Protein Hidrolizat % 85 cezbedici yem maddesi ile ilaç iyice karıştırılarak ve süzerek uçağın deposuna yüklenmelidir. Havadan yapılan ULV uygulamalarında kalibrasyon ayarında kaplama spreyleme sağlanması için, uygulama süresince dekara atılan doz püskürtme memeleri, iş genişliği, uçuş yüksekliği ve ilacın satıha oturması kontrol edilmelidir.

İlaçlamalar günün serin, rüzgarsız ve çiğ olmayan zamanlarda ve yağış beklenmeyen günlerde yapılmalıdır. Uçakla yapılan ilaçlamalarda açıkta sıcaklık 32oC' yi ve rüzgar hızının 11-12 km'yi aştığı zamanlarda uygulama yapılmamalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

Yüksek alkali ve yüksek asidik tarım ilaçlarıyla karıştırılarak kullanılmaz. Ziray (Protein hidrolizat %85 ) ile karışır. Karışım testi yapılarak diğer ULV formulasyonu insektisitlerle karıştırılabilir.