FRACTİON ULTRA, Pamuk hasadından 10–14 gün önce uygulanan ve yaprakların yeşil olarak dökülmesini sağlayan bir ilaçtır. Yapraklar tarafından alınır ve sapın gövdeye bağlandığı yerdeki ayırıcı dokunun erken olgunlaşmasını sağlayarak yaprakların henüz yeşilken dökülmelerine neden olur. Yapraklar kurumadan döküldüğü için kozalardaki Pamuk lifleri temiz kalır ve Pamuğun bir seferde hasadına imkân sağlar. İlaç hem serin hem de sıcak hava koşullarında iyi sonuç verir.

KULLANIM ALANI

Bitki Adı Kullanma Dozu Kullanma Dönemi
Pamuk 60 ml/da Pamuk hasadından 10–14 gün önce

Kullanma Şekli:

İlaç su ile karıştırılarak kullanılır. Dekara 40 lt su hesabıyla tüm bitkilerde iyi bir kaplama yapacak şekilde ilaçlama yapılmalıdır. İyi sonuç alınabilmesi için bitkinin tüm yapraklarının ilaçlı mahlûl ile temas etmesi sağlanmalıdır.

Kullanma Uyarıları:

İlacı Pamuktan başka kültür bitkisinde kullanmayınız.24 saat içerisinde yağış olması halinde ilaçlamayı tekrarlayınız. Daha önce Sodyum chlorat, Magnezyum chlorat veya Diquat kullanılmış tarlalara kesinlikle FRACTİON ULTRA uygulamayınız.

  • FRACTİON ULTRA kullanılan Pamuk tarlasına ekilecek kültür bitkileri için sınırlama:

Havuç

3 ay ekmeyiniz

Baklagil,Yonca, Kökü ve

yaprağı yenen sebzeler

2 ay ekmeyiniz

Hububat, Darı, Mısır

2 hafta ekmeyiniz

Soğan

4 ay ekmeyiniz

Marul

9 ay ekmeyiniz

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: İlaç pamukta hasat öncesi kullanıldığından diğer ilaçlarla karıştırılmasına gerek duyulmamaktadır.

Safa Tarım