Bitki Dozu
Patlıcan 60 g / 100 l. Su
Biber 60 g / 100 l. Su
Domates 60 g / 100 l. Su
Bakla 60 g / 100 l. Su
Fasulye 60 g / 100 l. Su
Bezelye 60 g / 100 l. Su
Kabak 60 g / 100 l. Su
Hıyar 60 g / 100 l. Su

KULLANIM AMACI:

Çiçeklenmeyi teşvik eder, sıcaklık değişimlerine direnci ve uyumu artırır, döl tutumunu kolaylaştırır, çiçek ve küçük meyve dökümünü önler.

Bitkiler gelişme başlangıcı, çiçeklenme, döl tutma gibi kritik dönemlerde çevre ve iklim koşullarından çok çabuk ve olumsuz etkilenirler. UNIFRUIT içindeki aktif maddeler sayesinde bu zor dönemlerin kolaylıkla atlatılmasını sağlar.

UNIFRUIT bitkilerde özsu dolaşımını kolaylaştırarak meyve tutumunu teşvik eder. Döllenmiş meyvelerin gelişmesini sağlar. Özellikle çiçek atan, küçük meyve döken türler için tavsiye edilir.

UYGULAMA ŞEKLİ:

İlk püskürtme çiçeklenme başlangıcında yapılmalı ve çiçeklenme kademelerine uygun olarak yaklaşık 10 gün ara ile tekrarlanmalıdır. Çiçeklenme dönemi 3 haftayı geçmeyen bitkiler için 2 uygulama yeterlidir.3 haftayı geçenlerde ise bu dönemin uzunluğuna bağlı olarak 3-4 uygulama gerekir.(Fasulye, bakla, bezelye, kabak, hıyar v.b.) Domateslerde ise her salkımda çiçekler açınca uygulama yapılır.

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMA ŞEKLİ:

Klasik uygulama dozu olarak 100 litre suya 60 g UNIFRUIT kullanılır. Küçük hacimli pülvarizatörler kullanılacaksa bile 100 litre suya 120 gramı geçmemelidir.

İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda ilaç önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir. Bu karışım aletin yarım doldurulmuş deposuna konur. Sonra karıştırılarak depo, kalan gerekli su miktarı ile tamamen doldurulur.

Uygulama bitkinin tamamını çok iyi ıslatacak şekilde bolca püskürtme şeklinde yapılmalıdır. Zaman zaman pulverizatör çalkalanarak ilacın karışması sağlanmalıdır.

  • İlaçlamalar günün serin saatlerinde yapılmalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

UNIFRUIT organik yapılı tüm zirai mücadele ilaçları ve yaprak gübreleri ile karışabilir. Ancak Bordo Bulamacı ve Bakırlı ilaçlar ile karıştırılmamalıdır.