Bitki Hastalık Zararlı Yabancı Ot Dozu İlaçlama ve Hasat Arası Süre
Domates Olgun yeşil domateslerin kızarmasını hızlandırarak erken yoğun ve yeknesak hasat sağlamak. Dekara 200-300 ml. Meyvelerin % 10-20'si pembe + kırmızı, çoğunluğu olgun yeşil dönemde iken uygulama yapılmalıdır. ----
Pamuk Koza açımını teşvik etmek ve yeknesak hasat sağlamak 300 ml/da- İkinci ürün ve geç ekim pamuklarda kozaların % 25-30'u açtığında koza açtırıcı olarak kullanılır. 14 gün

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMA ŞEKLİ:

Gerekli miktarda ilaç uygun bir kap içerisinde, önce az miktar su ile karıştırılır. Bu karışım üçte ikisi su ile dolu ilaçlama tankının içerisine karıştırılarak eklenir. Sonra tank su ile tamamlanır. İlaçlama havanın serin ve sakin olduğu zamanda yapılır.

KULLANMA ŞEKLİ:

Domates: Sera veya açıkta yetiştirilen hibrit çeşitlerde sadece yeşil olgunluk aşamasına gelmiş domates salkımlarına püskürtme biçiminde uygulama yapıldığında turfanda ürün elde edilir. Bu uygulamada çiçek ve diğer genç salkımların ilaçlanmamasına dikkat edilmelidir.

HASAT:

İlaçlamadan sonra normal tarım tekniklerinin uygulanmasına devam edilmeli ve en uygun hasat zamanını belirlemek için tarla yakından gözlenmelidir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

PRİM ETREX, sodyum klorat içerenler hariç diğer birçok yaprak dökücü ile karışabilir. Keza PRİM ETREX birçok pestisitle de karışabilir.