Bitki Hastalık Zararlı Yabancı Ot Dozu Dönemi
ELMA Kırmızı çeşitler (Starking. vs) 60-100 ml/100 L su İri ve standart meyve için: Çiçeklenmenin % 60-80'i tamamlandığında tek ilaçlama
ELMA Sarı çeşitler (Golden delicious vs) 70 ml/100 L su

Paslanmaya karşı: 1.İlaçlama tam çiçekte 2.İlaçlama petal(çiçek) yaprak dökünce 3.İlaçlama 2. ilaçlamadan 10 gün sonra

ELMA Sarı çeşitler (Golden delicious vs) 60-100 ml/ 100 L su İri, standart meyve ve ince kabuk için : 1. ilaçlama taç yapraklar dökülmeye başlayınca 2. ilaçlama 1. ilaçlamadan 7 gün sonra 3. ilaçlama 2. ilaçlamadan 10 gün sonra
ELMA Genç fidanlarda (bütün çeşitler) 200 ml/ 100 L su Ağaçların gelişmesi meyve dallarının büyümelerinin teşvik edilmesi ve ağaçların meyve verimlerinin çabuklaştırılması için,1-2-3 yaşındaki ağaçlara erken ilkbaharda bir ilaçlama yapılır.
ARMUT William ve diğer çeşitler 60 ml /100 L su İri standart şekil ve büyüklükte meyve için: 1. ilaçlama taç yapraklar dökülmeye başladığında 2. ilaçlama 1. ilaçlamadan 7-10 gün sonra

LİNX, elma ve armut ağaçlarında kullanılan bir bitki gelişim düzenleyicisidir. Tavsiye edilen zaman ve dozlarda, sağlıklı ve bakımlı ağaçlarda uygun hava koşullarında kullanıldığında aşağıda belirtilen sonuçlar elde edilir.

  • Tüm elma, armut çeşitlerinde meyveler irileşir, ağırlık kazanır, standart boy ve şekilde meyveler oluşur, daha fazla verim elde edilir.
  • Daha çok meyve dalı oluşur, ağaçlarda şekil güzelleşir, meyve gözleri artar, daha fazla meyve elde edilir.
  • Meyve tutumunu düzenler, meyve ağırlığını artırır, büyük ve iyi görünüşlü meyve oluşmasını sağlar.

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Gerekli ilaç miktarı önce bir miktar su ile ayrı bir kap içerisinde karıştırılır. İlaçlama aleti yarısına kadar su ile doldurularak içine bu karışım dökülür ve kalan su miktarı ilave edilerek karıştırılır. İyi sonuç elde etmek için ağacın her yönünü iyice ıslatacak şekilde pülverize ediniz.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: Tek başına kullanılması önerilmektedir. Kimyasallarla tank karışımı yapılması durumunda alınan sonuçlardan firmamız mesuliyet kabul etmez.