Bitki Hastalık Zararlı Yabancı Ot Latince İsmi Dozu İlaçlama ve Hasat Arası Süre
Hıyar Kabakgillerde mildiyö Pseudoperonospora cubensis 250 gr/100 L su 10 gün
Patates Patates mildiyösü Phytophtora infestans 250 gr/da 14 gün
Domates Mildiyö Phytophtora infestans 250 gr/da 10 gün
Soğan Mildiyö Peronospora destructor 250 gr/da 10 gün

SAFA RİDONET GOLD MZ 68 WP, Kabakgiller (hıyar),domates,patates ve soğan mildiyö hastalıkları mücadelesinde kullanılan residuel ve sistemik etkili bir fungisittir.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Soğan Mildiyö: Günlük ortalama sıcaklığın 16 0C' ye ulaşması ve orantılı nemin

% 80' i bulması ile mücadeleye başlanması gerekirse de çevrede ilk hastalık belirtilerinin saptanması ile uygulamalara başlanabilir.

Hıyar Kabakgiller Mildiyö: Uygulama bitkiler kol atmaya başladığı veya ilk mildiyö belirtisinin görülmesi ile uygulamaya başlanır ve hastalığın şiddetine göre 7-10 gün aralıklarla sürdürülür. Uygulamaların bitkinin her tarafını, özelliklede yaprak altlarını kaplayacak şekilde yapılması gerekmektedir.

Domates Mildiyö: Bitki Koruma Ürünlü mücadeleye çevredeki domates yapraklarında 3-5 mm çapında kahverengi lekelerin altında beyaz kül gibi örtünün görülmesiyle veya hastalığın her yıl çıktığı yerlerde, hastalık için uygun koşullar görüldüğünde uygulamaya başlanır. Hastalığın seyrine ve iklim koşullarına göre 10-12 gün aralıklarla uygulamaya devam edilir.

Patates Mildiyö: Hastalık çıkışı için yüksek nem gibi iklim koşulları oluştuğunda veya çevrede ilk hastalık belirtilerinin görülmesi ile uygulamaya başlanır ve hastalığın şiddetine göre 10 gün aralıklarla uygulama tekrarlanır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: Belirtilen mahsüllerde kullanılan fungisit, insektisit, akarisit ve bitki besin preparatlarının çoğu ile karışabilir. Tereddüt halinde fiziksel karışabilirlik testi yapılmalıdır.