Bitki Hastalık Zararlı Yabancı Ot Latince İsmi Dozu İlaçlama ve Hasat Arası Süre
Ayçiçeği Mildiyö Plasmopara halstedii 250 ml./100 kg tohuma -

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI VE UYGULAMA ŞEKLİ:

Tohum uygulamasında, düz beton zemin, plastik leğen, beton havuz, metal bidon gibi uygulama kapları kullanılabilir. 100 kg tohum için önerilen Bitki Koruma Ürün Miktarı 1-1,5 litre su içerisinde çözündürülür ve sonrasında karıştırmayla bu Bitki Koruma Ürünü su bütün tohuma homojen olarak dağıtılır. Bitki koruma ürününü karıştırma işlemi kürek ve plastik eldivenlerle veya mekanik sarsıcılarla yapılır.

Bitki Tahammülü:

Tavsiye edilen şekilde kullanıldığında MELPRİN XL 350 ES tavsiye edildiği bitkilerce iyi bir şekilde tolere edilir. Tereddüt halinde bitki toleransı önceden kontrol edilmelidir.

DİRENÇ İLE İLGİLİ BİLGİ:

MELPRİN XL 350 ES adlı bitki koruma ürünü, etki mekanizmasına göre Grup A1:4 olarak sınıflandırılmış bir fungisittir. Aynı etki mekanizmasına sahip bitki koruma ürünlerinin tekrarlayan uygulamaları, direnç gelişimini teşvik etmektedir. Bu nedenle, direnç gelişimini geciktirmek için MELPRİN XL 350 ES' nin aynı üretim sezonu içerisinde önerilen toplam uygulama sayısını aşmayınız. Uygulamanın tekrarlanması gerektiği durumlarda ise, farklı etki mekanizmasına sahip (Grup A1:4 harici) bitki koruma ürünlerinin kullanılmasına özen gösteriniz.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

Nötr reaksiyonlu diğer tohuma uygulanan bitki koruma ürünlerinin “WS” veya “FS” formülasyonlarıyla karışım halinde kullanılabilir.