Bitki Hastalık Zararlı Yabancı Ot Latince İsmi Dozu İlaçlama ve Hasat Arası Süre
*Bağ

Bağ Mildiyösü

Plasmopara viticola 300 g. / 100 L. su 10 gün
Domates Domates Mildiyösü Phytophthora infestans 300 g. / 100 L. su 7 gün
Erken Yaprak Yanıklığı Alternaria solani 300 g. / 100 L. su 7 gün

Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılacak bağ alanlarında kullanılamaz.

İLACIN UYGULAMAYA HAZIRLAMA ŞEKLİ: İlaçlama aletinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Tavsiye edilen miktarda ilaç ayrı bir kapta bir miktar su ile karışım haline getirilir. Hazırlanan karışım ilaçlama aletinin deposuna ilave edilir. İlaçlama aletinin karıştırma aparatı çalıştırılarak kalan gerekli su miktarı depoya konulur.

KULLANMA ŞEKLİ:

Bağ mildiyösüne karşı: İlaçlamaya sürgünler 25 – 30 cm olduğunda başlanmalı, hava koşullarına bağlı olarak 10 gün aralıklarla devam edilmelidir.

Domates mildiyösüne karşı: Çevrede domates yapraklarında 3–5 m. Çapında kahverengi lekelerin alt yüzünde beyaz kül gibi konidi örtüsünün görülmesiyle ilaçlamaya başlanır.

Domates erken yaprak yanıklığına karşı: İlaçlamaya ilk lekeler görülür görülmez başlanır. Hava koşullarına ve hastalığın seyrine göre 8–10 gün aralıklarla ilaçlamaya devam edilir.

İlaçlama esnasında bitkilerin her tarafının iyice ıslanacak şekilde uygulanmasına dikkat edilmelidir. İlaç lokal sistemik ve koruyucu etkili bir fungisittir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: Alkali ilaçlar hariç diğer tarım ilaçları ile karıştırılabilir. Karıştırmadan önce mutlaka ön karışım testi yapılmalıdır.