KULLANILACAĞI BİTKİ VE ZARARLI ORGANİZMALAR

Bitki Adı

Zararlı Organizma Adı

Uygulama Dozu

Son Uygulama ile Hasat arasındaki süre

Bağ*

Mildiyö

(Plasmopara viticola)

100 ml/100 L su

21 gün

Hıyar (sera)

Kabakgillerde Külleme

(Erysiphe cichoracearum)

100 ml/100 L su

3 gün

Domates(sera)

Patlıcangillerde Külleme

(Leveillula taurica)

125 ml/100 L su

3 gün
Biber (sera)

Patlıcangillerde Külleme

(Leveillula taurica)

125 ml/100 L su 3 gün

* Tüketim amaçlı bağ yaprağı hasadı yapılacak bağ alanlarında kullanılamaz.

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN UYGULAMAYA HAZIRLANMASI: Tavsiye dozu üzerinden hesaplanan bitki koruma ürünü önce ayrı bir kapta bir miktar su ile karıştırılır. Uygulama makinesinin deposu yarıya kadar su ile doldurulur. Makinenin karıştırıcısı çalışır durumdayken karışım depoya ilave edilir. Karıştırmaya devam edilerek depo suyla tamamlanır. Uygulama tamamlanıncaya kadar karıştırma işlemine devam edilir. Hazırlanan bitki koruma ürününü aynı gün içinde kullanınız

BİTKİ KORUMA ÜRÜNÜNÜN KULLANMA ŞEKLİ:

Bağda Mildiyö:

1. Uygulama: Sürgün boyu 25-30 cm uzunlukta olunca uygulanmalıdır.

2. ve diğer uygulamalar: İlk uygulamadan 15 gün sonra yapılmalıdır. Bölgenin günlük sıcaklık ve yağış ortalamaları, nispi nem, çiğ gibi meterolojik faktörler dikkate alınarak, hastalık enfeksiyonu için uygun koşullar oluştuğunda uygulamalar yapılmalı, koşullar ortadan kalktığında uygulamalara son verilmelidir.

Hıyar(sera) Kabakgillerde Külleme: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde ilaçlamaya başlanır. Hastalığın şiddeti, iklim koşulları ve ilacın etkinlik süresine bağlı olarak ilaçlamaya devam edilir. Günlük sıcaklık ortalamasının 27 °C'nin üstünde ve orantılı neminde %50'nin altında olduğu zamanlarda ilaçlamaya ara verilmelidir.

Domates (sera) Patlıcangillerde Külleme: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamaya başlanır. Hastalık ve iklim koşullarının seyrine göre uygulamalara devam edilir.

Biber(sera) Patlıcangillerde Külleme: İlk hastalık belirtileri görüldüğünde uygulamaya başlanır ve hastalığın seyrine göre uygulamalara 10-12 gün aralıklarla uygulamaya devam edilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU:

Diğer bitki koruma ürünleri ile karıştırılacak ise uygulamadan önce bir ön karışım ve fitotoksite testi yapılmalıdır.