ORGANİK GÜBRE
SIVI DENIZ YOSUNU (MACROCYSTIS INTERGRIFOGLIA)

Garanti Edilen İçerik (W/W)

ORGANİK GÜBRE
SIVI HALDEKİ HUMİK ASİT

Garanti Edilen İçerik (W/W)
Toplam Organik Madde %7
Toplam Humik + Fulvik asit %12
Suda çözünür Potasyum Oksit (K2O) %1,5
Fiziksel Bilgiler
pH 11-13

ÖZELLİKLER

Cifoumic yaprak veya damlama sulama uygulamalarında diğer Cifo gübreleri ile birlikte kullanılabilen humik özü bazlı sıvı bir gübredir. Cifoumic'te bulunan humik ve fulvik asitleri toprak ve bitkiler için birçok fonksiyonlar taşır. Toprakta fosfor, potasyum, amonyum azotu, iz elementler ve demir gibi elementler çözünmezliğe ya da fikse olmaya kolayca maruz kalırlar. Bu elementler complex-şelatlama özelliği ile korunup, emilimin kökler tarafından daha hale hazır olmasını sağlar.
Biyolojik açıdan, humik maddeleri toprak mikroorganizmalarının hareketlenmesini teşvik eder ve önemli enzimatik reaksiyonların (fosfataz ve üreaz) oluşmasına yardımcı olur.
Hümik asitler ve özellikle fulvik asit bitkilerde tohum çimlenmesi, kök gelişimi, sapların, filizlerin, yaprakların ve meyvelerin büyümesi gibi birçok pozitif aktiviteyi destekler.

UYARILAR

Kapalı alanlarda (seralar, tüneller, vs.) ürünün yaprak uygulama dozajı 50-80g/ hl‘i aşmamalıdır. Yaprak uygulamaları günün serin saatlerinde yapılmalıdır.

UYUMLULUK

Cifoumic beyaz yağlar, yağ bazlı insektisitler, fosetil-AL, dodin, triforin ve bakır bazlı ürünler istisna olmak üzere Cifo ürünleri ve diğer pestisitler ile tavisye edilen dozlarda karıştırılabilir. Bakır bazlı ürün uygulamalarından 10 gün sonra uygulama yapınız. Ön karışabilirlik testleri yapılması her zaman tavsiye edilir.

AMBALAJ

1 KG - 10 KG

1 KG = 0,9 LT

Fiziksel Bilgiler
pH 6-8
EC 0,718 mS/cm (1gr/lt)

ÖZELLİKLER

Alga Cifo 3000, tamamen bitkisel kökenli olup, organik matriks içindeki doğal bileşenlerin etkinliğini artırmayı sağlayan bir üretim sürecinde yaratılan yenilikçi sıvı organik bir gübredir. Ana bileşenleri Kuzey Avrupa denizlerinin deniz yatağından gelen Macrocystis Integrifoglia deniz yosunu üretim sürecinde zengin içeriğini korumaktadır.

Alga Cifo 3000, kök ve tomurcukların gelişiminin yanı sıra çevresel ve fizyolojik strese karşı dirençli olmaya yardımcı olur, yeknesak bir meyve gelişimi ve verimini teşvik eder. Nihai verimde ürünlerin dış özellikler, ağırlık ve raf ömrüne yardımcı olur.

UYARILAR

Kapalı alanlarda (sera, tünel vb) yaprak uygulamalarında dozaj %30 oranını geçmemelidir. Günün en serin saatlerinde uygulanmalıdır. Çiçekçilikte çiçekler mevcut iken uygulamayınız.

UYUMLULUK

ALGA CIFO 3000, mineral mineral yağlar, yağ bazlı ilçlar, dodine, phosetyl-AL ve Triforin haricinde diğer Cifo ürünleri ve zirai ilaçlar ile tavsiye edilen dozajlarda karıştırılabilir. Yine de ön bir karışabilirlik testi yapılmasını tavsiye ederiz.

AMBALAJ

1 LT - 10 LT

1 Lt = 1,25 Kg