GARANTİ EDİLEN İÇERİK (%W/W)

Çinko Şelatı -EDTA

Suda Çözünür Çinko (Zn) :14.0

EDTA ile Şelatlı Çinko (Zn) : 13.3

Şelatın Stabil olduğu pH aralığı : 4-9

KULLANMA DOZU

Toprak Uygulaması

Yaprak Uygulaması

Tarla Bitkileri

Meyve Ağaçları

Sebzeler

Tüm Bitkiler

50-200 gram/da

7-30 gram/Ağaç

10-30 gram/100 L.su

25-50 gram /da

Not : Meyvelerde yaprak uygulamasında %0,1'lik solüsyon (1 gram /Litre) dozunu aşmayınız. Tabloda verilen dozlar maximum ve minimum değerleri göstermektedir.Kullanılması gereken gerçek dozlar,eksikliğin şiddetine ,ürünün tipine,büyüklüğüne ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

Genel Bilgiler: Librel ZN ,bitkilerin yeterli miktarda su ve makro besinleri temin ettiği ve herhangi bir sebepten dolayı stres altında olmadığı durumlarda mükemmel sonuç verir.Belli bazı eksikliklerin oluşmasına neden olan şartlar bazı mikro besin elementlerin eksikliğine de neden olur.Uygulamaların başarılı olabilmesi için daima eksikliklerin doğru bir şekilde tespit edilmesi gereklidir.Tavsiye edilen uygulama dozlarını kesinlikle aşmayınız.

Yaprak Uygulaması:Tavsiye edilen miktardaki Librel ZN uygun miktarda su içerisinde çözülür ve yaprakların yüzeyine uygun bir püskürtme aleti ile uygulanır.

Püskürtme aletine , iyi bir püskürtme kalitesi elde etmek için uygun memeler takılmalıdır..uygulama sadece yaprak ve sapların üzerinde bir film tabakası oluşturacak şekilde yapılmalı ve yıkanıp gitmesine müsaade edilmemelidir.Uygulama günün serin ve rüzgarsız saatlerinde yapılmalıdır.Günün sıcak saatlerinde uygulamadan kaçınılmalıdır.En iyi uygulama zamanı atmosferik nemin en yüksek olduğu akşam saatlerine yakın olan zamandır.Eğer yağış bekleniyorsa uygulama ertelenmelidir.Uygulamadan sonra 3-4 saat içerisinde yağış olursa ürünlere 3-4 gün gün sonra yeniden uygulama yapılmalıdır.

Meyveler : Meyvelere yapılan Librel ZN uygulamalarda % 0,1'lik solüsyon (1 gram /Litre) dozunu aşmayınız.Geniş çaplı uygulamalar öncesi test uygulaması yapılmasını tavsiye ederiz.Bazı meyve çeşitleri EDTA şelatlarına karşı önceden tahmin edilemeyecek şekilde hassasiyet gösterebilir.Geniş çaplı uygulamalar öncesi test uygulaması yapılmasını tavsiye ederiz.

Çok yıllık Bitkiler:Ağaç dalları geniş dairesel şeritler halinde düşük basın ile gübrelenmelidir.En iyi netice ,mevsimsel büyüme başlamadan önce besinlerin kök bölgesinde olduğu dönemde uygulama ile alınır.ve buda başarılı bir uygulama ile alınır ve bu da başarılı bir uygulama için en uygun zamandır.

Küçük Ölçekli Kullanım:

Toprak Uygulaması: Her bir 10 metrekare için 2-10 gram Librel ZN uygulayınız

Sulama Suyu ile Birlikte Uygulama : 10000 litre suya 1 kg dozunda sulama suyuna ilave edilir. Ve dekara önerilen doz miktarı karşılanıncaya kadar sulamaya devam edilmelidir. Gerekli görülmesi halinde büyüme sezonu boyunca uygulamalara devam edilir.

Karışabilirlik Durumu:Librel ZN ,diğer librel ürünleri ile ve bir çok bitki koruma ürünü ile güvenle karıştırılabilir.Aynı zamanda sıvı bitki besleme ve yaprak gübreleri gibi fosfat içeren solüsyonlarla da tamamen karıştırılabilr.Detaylı bilgi için lütfen firmamıza danışınız.