GARANTİ EDİLEN İÇERİK % (w/w)
Suda Çözünür Mangan ( Mn) 13
EDTA Şelatlı Mangan (Mn) 12,3
EDTA şelatının Stabil pH aralığı 5-9

KULLANIM DOZU

YAPRAK UYGULAMASI

Hafif Noksanlık

50-100 gr/da

Şiddetli Noksanlık

100-200 gr/da

NOT: Tabloda verilen dozlar minimum ve maksimum değerleri göstermektedir. Kullanılması gereken gerçek dozlar, eksikliğin şiddetine, ürünün tipine ve büyüklüğüne ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterir.

Uygulamaya Hazırlama Şekli: Tavsiye edilen miktardaki ürünü, suya ilave ediniz. Tamamen Çözünmeyi sağlamak için kısa bir süre çalkalayınız.

Genel Ürünler: Son hasattan hemen sonra işlenmemiş toprağa ekim veya dikim öncesi düşük basınçlı ilaçlama ekipmanı ile sıra aralarına uygulayınız. Uygulama sonrası en kısa süre içerisinde toprak yüzeyi birkaç santimetre derinliğe kadar karıştırılmalıdır.

Çok Yıllık Bitkiler: Ağaç dalları geniş dairesel şeritler halinde düşük basınç ile gübrelenmelidir. En iyi netice mevsimsel büyüme başlamadan önce besinlerin kök bölgesinde olduğu dönemde uygulama ile alınır.

Küçük Ölçekli Kullanım:

Yaprak Uygulaması: %0,1'lik ( gram/litre ) Librel Mn uygulayınız

Sulama Suyu İle Birlikte Uygulama: Librel Mn 10000 litre suya 1kg dozunda sulama suyuna ilave edilir ve dekara önerilen doz miktarı karşılanıncaya kadar uygulamalara devam edilmelidir.

Yaprak uygulaması: Tavsiye edilen miktardaki Librel Mn uygun miktardaki su içerisinde çözündürülür ve yaprakların yüzeyine uygulanır. Uygulama sadece yaprakların üzerinde bir film tabakası oluşturacak şekilde yapılmalı ve yıkanıp gitmesine izin verilmemelidir. Uygulama günün serin saatlerinde En iyi uygulama zamanı atmosferik nemin en yüksek olduğu akşam saatlerine yakın olan zamandır. Eğer yağış bekleniyorsa uygulama ertelenmelidir, uygulamadan sonra 3-4 saat içinde yağış olursa ürünlere 3-4 gün sonra tekrar yeniden uygulama yapılmalıdır.

Karışabilirlik Durumu: Librel Mn diğer librel ürünleri ve birçok bitki koruma ürünü ile güvenle karışabilir. Aynı zamanda sıvı bitki besleme ürünleri ve yaprak gübreleri gibi fosfat içeren solüsyonlarla da tamamen karıştırılabilir.

Ürün Ambalajı
Ambalaj Seçenekleri
  • 1 Kg
Herhangi bir zehirlenme belirtisi durumunda 114 numaralı Ulusal Zehir Danışma Merkezini arayınız.

UYARI : İlacı kullanmadan önce ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini dikkatlice okuyunuz, tavsiyelere uyunuz. Yalnızca ambalaj etiketindeki bilgiler esas alınmalıdır.