Garanti Edilen İçerik ( % w/w)
Suda Çözünür Demir (Fe) 13,2
EDTA ile Şelatlı Demir (Fe) 12,5
Stabil pH Aralığı 4-9

Topraktan Uygulama

Yapraktan Uygulama

Tarla Bitkileri

Meyve Ağaçları

Sebzeler

Genel

150-600gr/da

25-100gr/Ağaç

50-250gr/da

100-200 gr/da

Not: Meyvelerde Yaprak Uygulamasında % 0,1'lik solüsyon (1 gram / Litre) dozunu aşmayınız. Tabloda verilen dozlar minimum ve maksimum değerleri göstermektedir. Kullanılması gereken gerçek dozlar, eksikliğin şiddetine, ürünün tipine ve büyüklüğüne ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir. Topraktan uygulamalarda; Asit karakterli topraklarda Daha iyi sonuç verir.

Genel Bilgiler: Librel Fe-Lo, bitkilerin yeterli miktarda su ve makro besinleri temin ettiği ve herhangi bir sebepten dolayı stres altında olmadığı durumlarda mükemmel sonuç verir. Belli bazı eksikliklerin oluşmasına neden olan şartlar, diğer mikro besin elementlerin eksikliğine de neden olur. Uygulamaların başarılı olabilmesi için, daima eksikliklerin doğru bir şekilde tespit edilmesi gereklidir. Tavsiye edilen uygulama dozlarını kesinlikle aşmayınız.

Uygulamaya Hazırlanma Şekli: Tavsiye edilen miktardaki tozu, suya ilave ediniz. Tamamen çözünmeyi sağlamak için kısa bir süre çalkalayınız.

Genel Ürünler: Son hasattan hemen sonra, işlenmemiş toprağa ekim veya dikim öncesi düşük basınçlı ilaçlama ekipmanı ile sıra aralarına uygulayınız. Uygulama sonrası, en kısa süre içerisinde toprak yüzeyi bir kaç santimetre derinliğinde karıştırılmalıdır.

Çok Yıllık Bitkiler: Ağaçlar dalları geniş dairesel şeritler halinde düşük basınç ile gübrelenmelidir. En iyi netice, mevsimsel büyüme başlamadan önce, besinlerin kök bölgesinde olduğu dönemde püskürtme ile alınır ve bu da başarılı bir uygulama için en uygun zamandır.

Zamanlama: Uygulamadan maksimum başarıyı elde etmek için, yaprak uygulamalarına sezonun mümkün olan en erken döneminde ve en kısa süre içerisinde, ürünün yapraklar tarafından emilimini sağlayacak yeteri kadar yaprak alanına sahip olduğu dönemde başlanmalıdır. Uygulamalar 7-10 günlük aralarla tekrarlanmalıdır. Sonraki uygulamalarda düşük doz tercih edilmelidir. Çiçeklenme döneminde uygulamalardan kaçınınız.

Yaprak Uygulaması: Tavsiye edilen miktardaki Librel Fe-Lo uygun miktarda su içerisinde çözülür ve hedef ürünün yapraklarının yüzeyine uygun bir püskürtme aleti ile uygulanır. Püskürtme aletine, iyi bir püskürtme (uygulama) kalitesi elde etmek için uygun memeler takılmalıdır. Uygulama sadece yaprak ve sapların üzerinde bir film tabakası oluşturacak şekilde yapılmalı ve yıkanıp gitmesine müsaade edilmemelidir. Uygulama günün serin ve rüzgârsız havalarda, yapılmalıdır. Günün sıcak saatlerinde uygulamadan kaçınılmalıdır. En iyi uygulama zamanı atmosferik nemin en yüksek olduğu akşam saatlerine yakın olan zamandır. Eğer yağış bekleniyorsa, uygulama ertelenmelidir. Eğer uygulamadan sonra 3-4 saat içerisinde yağış olursa, ürünlere 3-4 gün sonra yeniden uygulama yapılmalıdır.

Meyveler: Meyvelere yapılan uygulamalarda Librel şelatlarının biri veya birbirleriyle kombinasyonlarında % 0,1'lik solüsyon (1 gram / Litre) dozunu aşmayınız. Bazı meyve çeşitleri EDTA şelatlarına karşı önceden tahmin edilemeyecek şekilde hassasiyet gösterebilir. Daha önceden başarılı lokal sonuçlar alınmış olsa dahi, kesinlikle geniş çaplı uygulamalar öncesi test uygulaması yapılmasını tavsiye ederiz.

Karışabilirlik Durumu: Librel Fe-Lo, birçok bitki koruma ürünü ile güvenle karıştırılabilir. Aynı zamanda sıvı bitki besleme ürünleri ve yaprak gübreleri gibi fosfat içeren solüsyonlarla da tamamen karıştırılabilir. Kalsiyum Nitrat gibi inorganik Kalsiyum içeren gübrelerle karışmaz.