Genel Bilgiler:

Librel Fe-DP, yüksek alkali karakterdeki topraklarda (pH 7,5'den büyük) hem topraktan, hem de yapraktan uygulanabilir. Bitkilerin yeterli miktarda su ve rnakro besinleri temin ettiği ve herhangi bir sebepten dolayı stres altında olmadığı durumlarda mükemmel sonuç verir. Belli bazı eksikliklerin oluşmasına neden olan şartlar, diğer mikro besin elementlerin eksikliğine de neden olur. Uygulamaların başarılı olabilmesi için, daima eksikliklerin doğru bir şekilde tespit edilmesi gereklidir. Tavsiye edilen uygulama dozlarını kesinlikle aşmayınız.

Garanti Edilen İçerik (% w/w)
Suda Çözünür Demir (Fe) 7,0
DTPA ile Şelatlı Demir (Fe) 6,3
DTPA şelatının Stabil pH Aralığı 4-9

KULLANMA ŞEKLİ

Toprak Uygulaması

Yaprak Uygulaması

Tarla Bitkileri

Ağaçlar

Yumuşak Meyveler

Genel

100-500

gram /da

25-100

gram / Ağaç

50-100

gram / 100 Bitki

50-200

gram / da

Not :

-Tabloda verilen dozlar minimum ve maksimum değerleri göstermektedir. Kullanılması gereken gerçek dozlar, eksikliğin şiddetine, ürünün tipine ve büyüklüğüne ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

Toprak Uygulaması:

Tavsiye edilen miktardaki Librel Fe-DP uygun miktarda su içerisinde çözülür ve toprağın yapısı da göz önüne alınmak suretiyle uygun ekipman ile uygulanır.

Genel Ürünler:

Son hasattan hemen sonra, işlenmemiş toprağa ekim veya dikim öncesi düşük basınçlı ilaçlama ekipmanı İle sıra aralarına uygulayınız. Uygulama sonrası en kısa süre içerisinde toprak yüzeyi bir kaç santimetre derinliğinde karıştırılmalıdır.

Çok Yıllık Bitkiler:

Ağaç dalları geniş dairesel şeritler halinde düşük basınç ile gübrelenmelidir, En iyi netice, mevsimsel büyüme başlamadan önce, besinlerin kök bölgesinde olduğu dönemde uygulama ile alınır ve bu da başarılı bir uygulama için en uygun zamandır.

Küçük Ölçekli Kullanım:

Toprak Uygulaması: Her bir 10 m2 için 2-10 gram gerekli Librel Fe-DP uygulayınız.

Yaprak Uygulaması : %0.1'lik (1 g./ L.) Librel Fe-DP solüsyonu hazırlayınız ve mahlülü püskürtünüz.

Karışabilirlik Durumu: Librel Fe-Dp diğer librel ürünleri ve birçok bitki koruma ürünü ile güvenle karışabilir. Aynı zamanda sıvı bitki besleme ürünleri ve yaprak gübreleri gibi fosfat içeren solüsyonlarla da tamamen karıştırılabilir.