Özellikleri

Suda Çözünür Bor (B)

0,8

Suda Çözünür Bakır (Cu) 1,7
EDTA ile Şelatlı Bakır (Cu) 1,6
Suda Çözünür Demir (Fe) 3,3
EDTA ile Şelatlı Demir (Fe) 3,2
Suda Çözünür Mangan (Mn) 1,7
EDTA ile Şelatlı Mangan (Mn) 1,6
Suda Çözünür Molibden(Mo) 0,02
Suda Çözünür Çinko (Zn) 0,6
EDTA ile Şelatlı Çinko (Zn) 0,5
Şelatın Stabil olduğu pH aralığı 4-9

Uygulamaya Hazırlanma Şekli

Tavsiye edilen miktardaki tozu, suya ilave ediniz. Tamamen çözünmeyi sağlamak için kısa bir süre çalkalayınız.

Kullanım Dozu

Yaprak Uygulaması

Tüm Bitkiler

100–300 gram / 100 L.su

Not: Meyvelerde Yaprak Uygulamasında % 0.1'lik solüsyon (1 gram / Litre) dozunu aşmayınız. Tabloda verilen dozlar minimum ve maksimum değerleri göstermektedir. Kullanılması gereken gerçek dozlar, eksikliğin şiddetine, ürünün tipine ve büyüklüğüne ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir.

Yaprak uygulaması: Tavsiye edilen miktardaki Librel BMX uygun miktarda su içerisinde çözülür ve yaprakların yüzeyine uygun bir püskürtme aleti ile uygulanır.

Püskürtme aletine iyi bir püskürtme kalitesi elde etmek için uygun memeler takılmalıdır. Uygulama sadece yaprak ve sapların üzerinde bir film tabakası oluşturacak şekilde yapılmalı ve yıkanıp gitmesine müsaade edilmemelidir. Uygulama günün serin ve rüzgârsız saatlerinde yapılamalıdır. Günün sıcak saatlerinde uygulamadan kaçınılmalıdır. En iyi uygulama zamanı atmosferik nemin en yüksek olduğu akşam saatlerine yakın olan zamandır. Eğer yağış bekleniyorsa uygulama ertelenmelidir. Uygulamadan sonra 3-4 saat içerisinde yağış olursa ürünlere 3-4 gün sonra yeniden uygulama yapılmalıdır.

Meyveler

Meyvelere yapılan Librel BMX uygulamalarda % 0.1'lik solüsyon (1 gram / Litre) dozunu aşmayınız. Geniş çaplı uygulamalar öncesi test uygulaması yapılmasını tavsiye ederiz.

Çok Yıllık Bitkiler: Ağaç dalları geniş dairesel şeritler halinde düşük basınç ile ilaçlanmalıdır. En iyi netice, mevsimsel büyüme başlamadan önce, besinlerin kök bölgesinde olduğu dönemde uygulama ile alınır ve bu da başarılı bir uygulama için en uygun zamandır.

Küçük Ölçekli Kullanım:

Toprak Uygulaması: Her bir 10 m2 için 2-10 gram gerekli Librel BMX uygulayınız.

Yaprak Uygulaması: % 0.1'lik (1 gram / Litre) gerekli Librel BMX solüsyonu hazırlayınız ve mahlulü püskürtünüz.

Sulama Suyu ile birlikte Uygulama

10.000 Litre suya 1 Kg dozunda sulama suyuna ilave edilir. Ve dekara önerilen doz miktarı karşılanıncaya kadar sulamaya devam edilmelidir. Gerekli görülmesi halinde büyüme sezonu boyunca uygulamalara devam edilmelidir.

Karışabilirlik Durumu Librel BMX diğer Librel ürünleri ile ve birçok bitki koruma ürünü ile güvenle karıştırılabilir. Aynı zamanda sıvı bitki besleme ürünleri ve yaprak gübreleri gibi fosfat içeren solüsyonlarla da tamamen karıştırılabilir. Detaylı bilgi için lütfen firmamıza danışınız.