Özellikler: Bitkilerde kloroz tedavisinde kullanılan suda eriyen toz demir şelatı

SYNTHRON EDDHA Fe P % 6 demir noksanlığından ileri gelen; elma, armut, şeftali, turunçgiller gibi meyve ağaçlarında görülen klorozun giderilmesinde kullanılır. Synthron Eddha Fe P%6 kökler tarafından alınır.Bu nedenle yeşil aksama tatbik edilmemelidir. SYNTHRON EDDHA Fe P%6 bitki büyümesini teşvik eder, demir noksanlığı belirtilerine meydan vermeksizin, yeşil aksama sağlıklı koyu yeşil renk verir.Neticede daha fazla tomurcuk ve çiçek oluşumunu sağlayarak yüksek verim ve kaliteli mahsül elde edilmesini sağlar. SYNTHRON EDDHA Fe P % 6'nın özellikle bitkilerce demirin yeterli miktarda alınamadığı alkali karakterli topraklarda en iyi sonucu verdiği görülür. SYNTHRON EDDHA Fe P % 6 tüm bitki türlerince iyi tolere edilir.

Not: Kullanma dozu, bitkilerdeki klorozun derecesine ve toprak tipine bağlıdır. Ağır topraklar, hafif olanlara nazaran daha fazla doz kullanımını gerektirir. Lokal şartlara bağlı olarak tek bir uygulama bir veya daha fazla yıl yeterli olur.

Karışabilirlik Durumu: SYNTHRON EDDHA Fe P %6 normalde tek başına uygulanır. Ancak kuru ve sıvı gübrelerle karıştırılarakta kullanılabilir. Fakat örneğin bakır gibi ağır metal ihtiva eden ilaçlar ile karıştırılarak kullanılmaz.

Suda Çözünür Demir (Fe) Tamamı EDTA ile Şelatlıdır : %6 oranında EDDHA formunda demir ihtiva eder.

BİTKİ ÇEŞİTLERİNE GÖRE KULLANIM

Cinsi Kullanım Miktarı Kg da
Yeni dikilen ağaçlarda 10-20 gr/ ağaç başına
Meyve tutumuna yakın ağaçlar 20-50 g / ağaç başına
Tam verim devresinde olan ağaçlar 100-200 g / ağaç başına
Büyük ağaçlar (Şeftali) 200 g / ağaç başına
Büyük ağaçlar (Elma) 300 g / ağaç başına
Büyük ağaçar (Narenciye) 250 g / ağaç başına