Özellikler: KİMYEVİ GÜBRE- EC FERTILIZER

NPK GÜBRESİ (Harmanlanmış)

Tüm tarım ürünlerinde ve çiçekçilikte güvenle kullanılır. İçerdiği yüksek orandaki Potasyum sayesinde özellikle pamukta olgunlaşmayı hızlandırır, sağlam ve uzun lif teşekkülüne yardımcı olur. Sebze meyve ve süs bitkilerinin kalite ve verimini, depolamaya ve yola dayanıklılığını arttırır. Bağlarda özellikle hasada yakın dönemlerde salkımların ve danelerin teşekkülü için lüzumlu olan yüksek potasyum ihtiyacını tam olarak karşılar. Suda erime kabiliyeti çok yüksek olduğundan, yağmurlama uygulamalarda kullanılabilir.

Garanti edilen içerik ( % w / w )

Toplam Azot (N)............................................................9

(Amonyak azotu......................................%4)

(Nitrat azotu ..........................................%5)

Suda çözünür fosfor pentaoksit P2O5.........................15

Suda çözünür potasyum oksit K2O..............................30

Suda çözünür Kükürttrioksit (SO3)...............................15

Suda çözünür Bor (B)...................................................0,02

Suda çözünür Bakır (Cu) Tamamı EDTA şelatlı.............0,05

Suda çözünür Demir (Fe) Tamamı EDTA şelatlı..............0,1

Suda çözünür Manganez (Mn) Tamamı EDTA şelatlı....0,05

Suda çözünür Molibden (Mo).....................................0,001

Suda çözünür Çinko (Zn) Tamamı EDTA şelatlı.............0,05

Şelatın stabil olduğu pH aralığı (Cu, Fe, Mn, Zn).......... 5-8

Ambalaj: 1 Kg/ 2,27 Kg

GÜBRELEME PROGRAMI

KULLANILMASI: Bitkinin büyüme ve meyve verme dönemlerinde yapraktan uygulama dozu dekara 200 – 400 gr veya 100 litre suya 100 – 200 gr dozunda uygulanır. Yağmurlama ve damla sulama sistemlerinde kullanılır.

DİĞER BİLGİLER

Karışabilirliği: Tüm pestisitlerle karıştırılabilir.

BİTKİ ÇEŞİTLERİNE GÖRE KULLANIM

Cinsi Kullanım Miktarı Kg da
ELMA, ARMUT, ŞEFTALİ, ERİK, KAYISI, KİRAZ, TURUNÇGİLLER, CEVİZ, BADEM, FINDIK Büyüme dönemlerinin başında ve bitkinin besin desteğine ihtiyaç duyduğu zamanda dekara 200 gr. veya 100 lt.suya 100-200 gr. dozda uygulanır. Birçok insektisit ve fungisitle karıştırılarak atılabilir. Sezon boyunca 3 uygulama yapılabilir.
ÇİLEK İlk meyve gözleri belirdiğinde dekara 200 gr. dozda uygulanır. 7-10 gün ara ile 3 veya daha fazla sayıda uygulanabilir.
BAĞ, AHUDUDU, BÖĞÜRTLEN Büyüme dönemi başlangıcında veya ihtiyaç duyulduğunda dekara 200 gr. dozda uygulanır. Bağlarda özellikle hasada yakın dönemlerde salkımların ve danelerin teşekkülü için lüzumlu olan yüksek Potasyum ihtiyacını karşılar.
SOYA, YER FISTIĞI, MISIR, ŞEKER PANCARI, TATLI PATATES Bitkinin gelişmesi ve verimin artması için yaprak teşekkülünün tamamlanmasından sonra dekara 200 gr. dozda uygulanır ve gerektiğinde 3 kez tekrarlanır.
PAMUK Çiçeklenmenin tamamlanmasından sonra dekara 200 gr. dozda uygulanır. En iyi sonucu almak için 7-10 gün ara ile 3-4 uygulama yapılmalıdır.
ŞERBETÇİ OTU, NANE Erken dönemde dekara 200 gr. dozda uygulanır. Gerektiğinde tekrarlanır.
BUĞDAY, ARPA, ÇAVDAR, YULAF, PİRİNÇ Kardeşlenme başlangıcında yabancı ot ilaçları ile birlikte dekara 200 gr. dozda yapraktan uygulanır. Ayrıca hububatta başakların %10' u görüldüğünde yapılacak ikinci uygulamanın etkisi çok fazladır.
DOMATES, PATLICAN, BİBER, HIYAR, KABAK, KAVUN, KARPUZ Bitki 3-4 haftalık olduğunda, dekara 200 gr. dozda uygulanır. En iyi sonucu almak için sezon boyunca 7-10 gün ara ile 5-7 uygulama yapılmalıdır.
PATATES NUTRI-PLANT Bitki gençken dekara 200 gr. dozda ilk uygulama yapılır ve 7-10 gün aralarla yumru teşekkülünün başladığı dönemden 30 gün sonrasına kadar uygulanır.
KEREVİZ, MARUL, BROKOLİ, LAHANA, KARNABAHAR, BRÜKSEL LAHANASI, ISPANAK 100 lt. suda 200 gr. NUTRI-PLANT eritilerek yapılan karışım şaşırtılan bitkilere can suyu olarak verilir. Ayrıca şaşırtmadan 3 hafta sonra dekara 200 gr. dozda yapraktan uygulanmaya başlanır, 7-10 gün ara ile sezon boyunca 3-6 kez tekrarlanır.
HAVUÇ, MAYDANOZ, KUŞKONMAZ Yapraklar oluşumunu tamamlayınca dekara 200-400 gr. dozda uygulanır, bitkinin ve hava şartlarının durumuna göre gerekirse aynı dozda tekrarlanır.
FASULYE, BEZELYE, NOHUT, BAKLA, MERCİMEK, SOĞAN, SARIMSAK Bitki 3-4 haftalık olduğunda, dekara 200 gr. dozda uygulamaya başlanır, gerektiğinde 7-10 gün ara ile tekrarlanır.