Özellikler:

  • Tek uygulama ile dar ve geniş yapraklı yabancı ot kontrolü.
  • Üç aktif maddenin mükemmel uyumu ile daha yüksek etki ve daha geniş etki spektrumu.
  • Çevreye saygılı, bitkiye güvenli, üreticiye dost

ÜRÜN GRUBU

  • Herbisit

ETKİLİ MADDE

  • 45 g/kg Mesosulfuron-methyl + 22.5 g/kg Thiencarbazone-methyl + 9 g/kg Iodosulfuron-methyl-sodium + 135 g/kg Mefenpyr-diethyl (safener)

FORMÜLASYON

  • WG (Suda Dağılabilen Granül)

AMBALAJ ÇEŞİTLERİ

  • 300 g, 600 g

Bitki Adi

Yabancı Otlar

Dozu

İlaçlama Zamanı

Buğday

Yabani yulaf (Avena sterilis)

Kuş otu (Phalaris brachstachys)

Yabani fiğ (Vicia sativa)

Şahrete (Fumaria officinalis)

Y.Başaklı kuş yemi (Phalaris paradoxa) Tilki kuyruğu (Alopecurus myosuroides) Gönül hardalı (Myagrum perfoliatum)

Dil kanatan (Galium aparine)

T.köpek papatyası (Anthemis arvensis)

Kokarot (Bifora radians)

25 gr / da+ 100 ml Biopower(*)

Buğdayın kardeşlenme döneminde ve yabancı otların aktif büyümelerinin hızlı olduğu genç dönemlerinde

(2-6 gerçek yaprak)

Salkım otu (Poa annua)Gelincik (Papaver rhocas)Delice (Lolium temulentum)Hazeran (Consolida regalis)

Gerçek papatya (Matricaria chamomilla)

Yavşan otu (Veronica hederifolia) Bülbül otu (Sisymbrium officinale)Boynuzlu yoğurt otu (Galium tricornutum)

30 gr / da+100 ml Biopower*

(*) Biopower yayıcı-yapıştırıcıdır. Yeterli etkinin sağlanabilmesi için mutlaka Atlantis Star WG 21.15 ile birlikte kullanılmalıdır.

İLACIN HAZIRLANMASI

Önce ilacı ve arkasından Biopower'ı ayrı bir kapta suda eritiniz. İlaçlama tankını yarıya kadar su ile doldurup karıştırıcısını çalıştırarak karışımı ilave ediniz ve üzerini su ile tamamlayınız. Hazırlanmış ilacı aynı gün içinde kullanınız. İyi bir etki, iyi bir kaplama ilaçlama ile elde edilir. Motorlu sırt atomizörü hariç her çeşit aletle atılabilir. Kullanılan su miktarı dekara 20-40 litredir. İlaçlamalarda mümkünse yelpaze meme kullanılmalı (11002-11003) ve basınç 3 atm. olmalıdır.

Atlantis Star WG 21.15 sistemik bir ilaç olup, yabancı otların yaprakları ve kısmen kökleri vasıtasıyla bünyeye alınır ve yabancı otların tüm bölgelerine taşınır. Köklerin topraktan su ve besin maddesi alınımı durur. Böylece buğday bitkisi ile rekabeti çok kısa sürede bitmiş olur. Yabancı otlar başlangıçta renk değişimine uğrayıp defor- me olurlar ve sonunda kuruyarak ölürler. Ölümler türlere ve büyüme şartlarına bağlı olarak 2-4 hafta içerisinde olur. Soğuk hava ve aşırı yağışın neden olduğu stres koşullarında ilaçlama ertelenmelidir.

DİRENÇ YÖNETİMİ

Atlantis Star, entegre yabancı ot yönetiminin vazgeçilmez bir parçasıdır. Özellikle ACCase'a (FOB) karşı direnç kazanmış yabani yulaf, tilki kuyruğu gibi önemli dar yapraklı yabancı otlar ve Buctril MC ile direnç kazanmış yabani hardalların mücadelesinde başarı ile kullanılabilir.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU

Atlantis Star WG 21.15; organik fosforlu ilaçlar, yaprak gübreleri ve Puma Super ile karıştırılmaz. Input EC 460 ve Buctril MC ile karışabilir. Ancak Buctril MC ile karışımı, buğday tarlalarının marul ve benzeri hassas sebze alanları ve meyve ve narenciye bahçeleri ile iç içe olduğu yerlerde kullanılmamalıdır.

ANTİDOTU VE GEREKLİ BİLGİLER

Bilinen veya beklenen semptomplar yoktur. Semptomatik tedavi uygulayınız. Önemli yutma durumlarında ilk 2 saat içerisinde mide yıkaması dikkate alınmalıdır. Bununla birlikte, aktif karbon ve sodyum sülfat uygulaması daima tavsiye edilebilir. Özel bir antidot bilinmiyor.